Ako fungujú krbové kachle ?


Krbové kachle sú primárne určené pre tzv. nízkoenergetické domy, pre ktoré sú ideálnym riešením. Vynikajú v prvom rade vysokou účinnosťou spaľovania a využitia tepla pri zachovávaní nízkej spotreby, čo len ďalej pridáva na ich popularite. Dvierka krbových kachlí sú spravidla navrhované s veľkoplošným presklením, čo po stránke estetickej zapôsobí pocitom útulného domova . Do ich výbavy sa ďalej radí aj inovatívny systém CPV - centrálny prívod externého vzduchu, ktorý zaisťuje, aby bol vždy dostatok kyslíku pre dosiahnutie čo najdokonalejšieho horenia. Predohrev sekundárneho vzduchu zaisťuje čisté sklo a spaľovacie komory našich krbových kachlí sú vyložené vysokokvalitnými šamotovými tvarovkami, ktoré zvyšujú dynamiku horenia a navyše disponujú aj akumulačnými schopnosťami pre ešte lepšie využitie získaného tepla. Reguláciu primárneho ako aj sekundárneho prívodu vzduchu, možno riadiť jediným ovládacím prvkom. Ovládanie je teda maximálne pohodlné a nenáročné no predsa jedinečné.

Technologické inovácie tu však ešte zďaleka nekončia, máme toho pre Vás oveľa viac ...

Rohové krbové kachle Esquina
Rohové krbové kachle Esquina

Technológické inovácie


Napojenie centrálneho prívod vzduchu
Napojenie centrálneho prívod vzduchu

Systém CPV
(centrálny prívod vzduchu)

Vždy dostatok kyslíku

Všetky krbové kachle a krbové vložky Romotop sú vybavené "Centrálnym Prívodom Vzduchu", ktorý môže byť tiež nazývaný "prívod externého vzduchu". V praxi to znamená, že vykurovacie teleso možno pripojiť prieduchom na prívod externého vzduchu zvonku, prípadne z inej miestnosti, tým je spaľovanie nezávislé od vzduchu v miestnosti inštalácie krbových kachlí či vložiek. Toto riešenie je vhodné najmä pri vzduchotesných budovách a budovách vybavených rekuperáciou. .

Ekologický systém vedenia spalín
DoubleSpin

Výsoká účinnosť

Systém vedenia spalín DoubleSpin bol vyvinutý firmou Romotop s cieľom získania najvhodnejšej trajektórie odvodu spalín zo spaľovacej komory do hrdla krbovej vložky/dymovodu, s cieľom dosiahnutia najmä maximálnej ekológie a optimálnej čistoty spaľovania v kombinácii so zodpovedajúcou účinnosťou a estetikou horenia.


  • Horenie je mimoriadne stabilné pri rôznych dávkach paliva. Proces horenia sa ľahko udržuje aj pri malých dávkach paliva, teda pri kúrení na nízkom výkone.
  • Pri prevádzkovaní v rozmedzí ideálneho výkonu sa stále dosahuje optimálne spaľovanie, ktoré je obvykle pri iných výrobkoch dosahované v omnoho užšom intervale. Samozrejme, ekológia prevádzky ide ruka v ruke s jeho ekonomikou.
Horenie DoubleSpin Romotop
Horenie DoubleSpin Romotop
Systém horenia Triple Pass v teplovodnom výmenníku
Systém horenia Triple Pass v teplovodnom výmenníku

Najvýkonnejší teplovodný výmenník

Patentovaný systém

Patentovaný systém TriplePass, čiže trojitý priechod spalín, vyvinutý firmou Romotop zásadne zvyšuje účinnosť výmenníka krbových vložiek a krbových kachlí. Zjednodušene sa dá povedať, že rovnaké množstvo spalín uvoľnené spaľovacou komorou prejde spalinovou cestou okolo výmenníka postupne celkovo trikrát. Pri tejto trojnásobne dlhšej ceste dokáže výmenník odobrať maximálne množstvo tepla, ktoré výmenník štandardného riešenia, a tým výrazne šetrí celkové náklady na vykurovanie objektu. Rozdiel oproti štandardnému riešeniu je zvýšenie účinnosti krbových kachlí či vložiek až o 10 %.

Regulácia prívodu vzduchu

Presné, jednoduché a pohodlné

Rovnako ako Vy, aj krbové kachle, krbové vložky a designové krby potrebujú ku svojmu životu vzduch. Primárny vzduch v kachliach napomáha pri rozhorení dreva, sekundárny vzduch udržuje sklo perfektne čisté.
Prívod obidvoch druhov vzduchov dokáže regulovať jediný ovládací prvok. Všetko je navrhnuté pre Vaše pohodlie.

Regulácia primárneho a sekundárneho vzduchu jedným ovládacím prvkom
Regulácia primárneho a sekundárneho vzduchu jedným ovládacím prvkom
Šamotové ohnisko so štrukturovaným povrchom
Šamotové ohnisko so štrukturovaným povrchom

Šamotové ohnisko

Väčšia dynamika horenia

Vždy Vám ponúkame len to najlepšie, čo platí takisto pri šamotových tvarovkách v spaľovacej komore. Šamot sa vyznačuje vysokou stabilitou materiálu, skvalitnením spaľovania, akumulačnými schopnosťami a zlepšenou dynamikou horenia.
Šamotová výstelka zabezpečuje, aby bol priamy žiar z ohňa odtienený od oceľového plechu ohniska. V krbových kachliach a krbových vložkách nájdete vždy pravý šamot v jeho najkvalitnejšej podobe - lisovaných tvarovkách.

Keramické kachle

Dokonalé splynutie tradície
a modernej technológie

Keramické kachle spojujú tradičný materiál, modernú technológiu a ručnú prácu. Vďaka akumulačným schopnostiam dokážu keramické kachle do seba absorbovať teplo a tým sa predĺži hrejivý pôžitok z kúrenia o niekoľko hodín. Keramický obklad je neporézny, zabraňuje usadzovaniu prachu a je veľmi praktický pri údržbe. Pracujeme s aktuálnymi trendmi v interiérovej architektúre, preto si môžete vybrať z tridsiatich moderných farieb glazúry.

Výroba keramiky
Výroba keramiky
Akumulačné krbové kachle
Akumulačné krbové kachle

Akumulačné tvárnice

Nabíjajú sa rýchlo
teplo uvoľňujú pomaly

Akumulačné kachle Romotop sú jasnou voľbou pre nízkoenergetické domy. Akumulačná hmota pri aktívnom kúrení rýchlo absorbuje prebytočnú energiu, ktorá je následne vyžarovaná dlhé hodiny po vyhasnutí plameňa. Vďaka akumulačným prvkom, konštrukcii a umiestneniu zvyšujeme pridanú hodnotu Vašich kachlí.
Patentovaná akumulácia Romotop Mammoth dokáže vďaka svojej konštrukcie doslova vysať zbytkové teplo, ktoré by inakšie odišlo do komína.